Јаглероден челик мелница цевка линија ZG115-219

Краток опис:

Description ZG115 tube mill line ZG165 tube mill line ZG219 tube mill line Diameter of welded tubes Φ40-115mm Φ76-165mm Φ114-219mm Wall thickness of welded tubes 1.5-5.0mm 2.0-6.0mm 3.0-8.0mm Speed of tube welding 15-60M/min 15-50M/min 15-40M/min Power of major motor 132KW×2 185KW×2 250KW×2 Power of high frequency welder 400KW 600KW 800KW Basic componetHydraulic double-cone uncoiler→Straightening machine→Powerful leveling machine→Shearing and butt-welder→Horizontal-type...


 • ФОБ Цена: US $ 11,000-30,000 / машина
 • Мин.нарачката Кол: 1 машина
 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • Гарантен период: 2 години
 • детали за производот

  Опис

  ZG115 цевка мелница линија

  ZG165 цевка мелница линија

  ZG219 цевка мелница линија

  Дијаметар на заварени цевки Φ40-115mm Φ76-165mm Φ114-219mm
  дебелина на ѕидот од заварени цевки 1.5-5.0mm 2.0-6.0mm 3.0-8.0mm
  Брзина на цевка заварување 15-60M / min 15-50M / min 15-40M / min
  Моќта на главен мотор 132KW × 2 185KW × 2 250KW × 2
  Моќта на висока фреквенција заварувач 400 kW 600KW 800KW
  Основни componet Хидраулични двоен конус uncoiler → зацрвстувањето машина → Моќен израмнување машина → сечење и задник заварувач → Хоризонтална тип акумулатор → Формирање машина → Вода за ладење резервоарот → Определувањето на големината машина → Компјутерски сечење видов → Run-надвор на маса

  Опис:

  Со цел да го прошириме бизнисот, ние соработуваме со најголемата компанија за заварување машина во Кина за производство на цевка заварување machine.Welcome сите клиенти да ја посетите фабриката за заварување машина и да се направи купување со us.At моментов, ние главно произведуваат висока фреквенција јаглерод челични цевки заварување машина, висока фреквенција нерѓосувачки челик цевка заварување машина, и пластични цевки заварување машина, итн максимален дијаметар на цевката може да се произведуваат е 273mm. Нашата предност е што нашата фабрика има способноста да се произведе секоја делови на целата линија, за да можеме да го контролираат квалитетот точно и денот на испорака, секој калап кој има положено строги стандарди за контрола на квалитет може да биде испратен до рацете на клиенти.

  F закон шема:

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • 1. Decoiler

  1dfg1

  2. Хранење

  2gag1

  3.Punching

  3hsgfhsg1

  4. ролна формирање стои

  4gfg1

  систем 5. Возење

  5fgfg1

  6. Сечење систем

  6fdgadfg1

  други, пак,

  other1afd

  Од табелата

  out1

  WhatsApp Онлајн Chat!