Јаглероден челик мелница цевка линија ZG45-50

Краток опис:

Description ZG50 tube mill line Diameter of welded tubes Φ15-63.5mm Wall thickness of welded tubes 0.8-2.5mm Speed of tube welding 40-80M/min Power of major motor 110KW Power of high frequency welder 150KW Basic componets1.Uncoiler→Shearing and butt-welder→Vertical-type accumulator→Forming machine→Water cooling tank→Sizing machine→Computer cutting saw→Run-out table 2. Hydraulic uncoiler→Shearing and butt-welder→Horizontal-type accumulator→Forming machine→Water cooling tank→Sizi...


 • ФОБ Цена: US $ 11,000-30,000 / машина
 • Мин.нарачката Кол: 1 машина
 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • Гарантен период: 2 години
 • детали за производот

  Опис ZG50 цевка мелница линија
  Дијаметар на заварени цевки Φ15-63.5mm
  дебелина на ѕидот од заварени цевки 0.8-2.5mm
  Брзина на цевка заварување 40-80M / min
  Моќта на главен мотор 110kW
  Моќта на висока фреквенција заварувач 150KW
  Основни componets 1.Uncoiler → сечење и задник заварувач → вертикален тип акумулатор → Формирање машина → Вода за ладење резервоарот → Определувањето на големината машина → Компјутерски сечење видов → Run-надвор на маса

  2. Хидраулични uncoiler → сечење и задник заварувач → Хоризонтална тип акумулатор → Формирање машина → Вода за ладење резервоарот → Определувањето на големината машина → Студената видов → Run-надвор на маса

   

  Опис:

  Со цел да го прошириме бизнисот, ние соработуваме со најголемата компанија за заварување машина во Кина за производство на цевка заварување machine.Welcome сите клиенти да ја посетите фабриката за заварување машина и да се направи купување со us.At моментов, ние главно произведуваат висока фреквенција јаглерод челични цевки заварување машина, висока фреквенција нерѓосувачки челик цевка заварување машина, и пластични цевки заварување машина, итн максимален дијаметар на цевката може да се произведуваат е 273mm. Нашата предност е што нашата фабрика има способноста да се произведе секоја делови на целата линија, за да можеме да го контролираат квалитетот точно и денот на испорака, секој калап кој има положено строги стандарди за контрола на квалитет може да биде испратен до рацете на клиенти.

  F закон шема:

   图片 4

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • 1. Decoiler

  1dfg1

  2. Хранење

  2gag1

  3.Punching

  3hsgfhsg1

  4. ролна формирање стои

  4gfg1

  систем 5. Возење

  5fgfg1

  6. Сечење систем

  6fdgadfg1

  други, пак,

  other1afd

  Од табелата

  out1

  WhatsApp Онлајн Chat!