машина за формирање олук ролна

Краток опис:

Description: Gutter Roll Forming Machine normally work  with 0.4-0.6mm thickness raw material to make gutters and drains. Normal working speed is aroun 10-20m/min. We adopt torri stand structure, it’s more beautiful and more table when the machine working. Profile:   Technical specification: Gutter roll forming machine No. Item Specification Optional 1 Suitable material Type:Galvanized Coil, PPGI, Carbon steel Coil   Thickness(mm):0.4-0.6 Yield strength: 250 –...


 • ФОБ Цена: US $ 11,000-30,000 / машина
 • Мин.нарачката Кол: 1 машина
 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • Гарантен период: 2 години
 • детали за производот

  профил цртежи

  Опис:

  олук тек формирање машина обично работат со дебелина 0.4-0.6mm суровина да се направи шахти и канализација. Нормален работен брзина е околу точка на работ 10-20m / мин. Ние донесе Torri нивната структура, тоа е поубаво и повеќе маса кога машината работи.

  Профил на:

   文字 描述 544文字 描述 404

  Технички specificatio n:

  машина за формирање олук ролна

  Бр

  точка

  спецификација

  Изборен

  1

  соодветен материјал

  Тип: поцинкувана Калем, PPGI, јаглероден челик серпентина  
  Дебелина (мм): 0.4-0.6
  Развлекување: 250 - 550MPa
  Tensil стрес (MPa): G350Mpa-G550Mpa

  2

  Номинален формирање брзина (m / min)

  10-20 Или според вашите барања

  3

  формирање станица

  19 Според вашите коментари на профилот

  4

  Decoiler

  прирачник decoiler Хидраулични decoiler или двојно decoiler главата

  5

  Главната машина моторни

  Сино-Германски бренд Сименс

  6

  Саладин бренд

  Panasonic Сименс

  7

  инвертер бренд

  Yaskawa  

  8

  систем за возење

  синџирот на диск менувач возење

  9

  Ролни "  materail

  Челик # 45 Gcr15

  10

  станица структура

   Torri штанд структура Фалсификувани станица Пегла

  или ѕид структура панел

  11

  удирање систем

  Не Хидраулични удирање станица или удирање печат

  12

  сечење систем

  Пост-сечење Pre-сечење

  13

  барање за напојување

  380V 60Hz Или според вашите барања

  14

  боја машина

  индустриски сина Или според вашите барања

   

  Протокот на табелата:

   文字 描述 1672


 • Претходно:
 • Следно:

 • машина за формирање олук ролна

  1. Decoiler

  1dfg1

  2. Хранење

  2gag1

  3.Punching

  3hsgfhsg1

  4. ролна формирање стои

  4gfg1

  систем 5. Возење

  5fgfg1

  6. Сечење систем

  6fdgadfg1

  други, пак,

  other1afd

  Од табелата

  out1

  WhatsApp Онлајн Chat!