СТП Сендвич панел производствена линија

Краток опис:

Опис: Оваа СТП Сендвич панел производна линија е за производство на полиуретан или фенол ламинат сендвич панел со боја челик Кант. континуирано производство линија за крути ламинирани polyfoam панел со боја челик Кант е еден вид на специјализирана опрема која се користи за производство на боја челик еднострани сендвич панели со средниот слој на анти-согорување полиуретан, polyisocyanurate или фенолна пена пластика. На дебелина на произведената сендвич панел се движи од 0 до 10 mm, на wid ...


 • ФОБ Цена: US $ 11,000-30,000 / машина
 • Мин.нарачката Кол: 1 машина
 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • Гарантен период: 2 години
 • детали за производот

  профил цртежи

  Опис:

  Ова  СТП Сендвич панел P roduction L ine is to manufacture polyurethane or phenol laminated sandwich panel with color steel facings.

  Континуирано производство линија за крути ламинирани polyfoam панел со боја челик Кант е еден вид на специјализирана опрема која се користи за производство на боја челик еднострани сендвич панели со средниот слој на анти-согорување полиуретан, polyisocyanurate или фенолна пена пластика. На дебелина на произведената сендвич панел се движи од 0 до 10 mm, ширина помеѓу 750 до 1000 mm и должина на барање. Исто така нудиме рок волна панел производствена линија ,стаклена волна панел производствена линија.

  Профил на:

  PU (3)

  Технички specificatio n:

  СТП Сендвич панел P roduction L ine

  NO.

  Составување на линија на производи:

  износ

  1

  Хидраулични Uncoilers со транспортер на автомобили

  2

  2

  Лим попречно сечење уред ,лим

  2

    површина ПВЦ филм облога уред

  3

  машина за формирање ролна

  4

  4

  Човечки

  1

  5

  Пред-греење соба

  1

  6

  ПУР / PIR две компоненти Течен мешање и

  1

    инјектирање делот за пенење (пумпа под висок притисок,
    направено во Кина)

  7

  Пенење и ПУР / PIR пена зреење

  1

    машина / двојна структура појас должина 18m вклучуваат
    страна најлон печат блокови да се направи 6 видови дебелина
    панел, еден сет на блокови за поддршка на кровот.

  8

  Греење и топлинска изолација систем

  1

  9

  Панелот автоматски сечење систем

  1

  10

  Електричен систем за контрола на

  1

   

  Протокот на табелата:

   Повелбата проток


 • Претходно:
 • Следно:

 • СТП Сендвич панел Line1

  СТП Сендвич панел ред2

  СТП Сендвич панел Line3

  1. Decoiler

  1dfg1

  2. Хранење

  2gag1

  3.Punching

  3hsgfhsg1

  4. ролна формирање стои

  4gfg1

  систем 5. Возење

  5fgfg1

  6. Сечење систем

  6fdgadfg1

  други, пак,

  other1afd

  Од табелата

  out1

  WhatsApp Онлајн Chat!