Јаглероден челик мелница цевка линија ZG32

Краток опис:

Description ZG32 tube mill line Diameter of welded tubes Φ13-50.8mm Wall thickness of welded tubes 0.6-2.0mm Speed of tube welding 50-90M/min Power of major motor 90KW Power of high frequency welder 100KW Basic componetsUncoiler→Shearing and butt-welder→Vertical-type accumulator→Forming,welding,sizing machine(Inclding 2 sets of Turkey’s head straightening device)→Computer cutting saw→Run-out table   Description: In order to expand our business, we cooperate with the largest ...


 • ФОБ Цена: US $ 11,000-30,000 / машина
 • Мин.нарачката Кол: 1 машина
 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • Гарантен период: 2 години
 • детали за производот

  Опис ZG32 цевка мелница линија
  Дијаметар на заварени цевки Φ13-50.8mm
  дебелина на ѕидот од заварени цевки 0.6-2.0mm
  Брзина на цевка заварување 50-90M / min
  Моќта на главен мотор 90KW
  Моќта на висока фреквенција заварувач 100KW
  Основни componets Uncoiler → сечење и задник заварувач → вертикален тип акумулатор → Формирање, заварување, премачкување со туткал машина (inclding 2 комплети на главата на Турција зацрвстувањето уред) → Компјутерски сечење видов → Run-надвор на маса

   

  Опис:

  Со цел да го прошириме бизнисот, ние соработуваме со најголемата компанија за заварување машина во Кина за производство на цевка заварување machine.Welcome сите клиенти да ја посетите фабриката за заварување машина и да се направи купување со us.At моментов, ние главно произведуваат висока фреквенција јаглерод челични цевки заварување машина, висока фреквенција нерѓосувачки челик цевка заварување машина, и пластични цевки заварување машина, итн максимален дијаметар на цевката може да се произведуваат е 273mm. Нашата предност е што нашата фабрика има способноста да се произведе секоја делови на целата линија, за да можеме да го контролираат квалитетот точно и денот на испорака, секој калап кој има положено строги стандарди за контрола на квалитет може да биде испратен до рацете на клиенти.

  F закон шема:

   图片 3

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • 1. Decoiler

  1dfg1

  2. Хранење

  2gag1

  3.Punching

  3hsgfhsg1

  4. ролна формирање стои

  4gfg1

  систем 5. Возење

  5fgfg1

  6. Сечење систем

  6fdgadfg1

  други, пак,

  other1afd

  Од табелата

  out1

  Испратете ја вашата порака:

  Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас
  WhatsApp Онлајн Chat!