Вести

 • The BIG 5 Fair in Dubai

  The BIG 5 Fair in Dubai

  LINBAY is very glad to attend this fair “THE BIG 5 DUBAI 2019″, it is a great opportunity to let customer know us in Middle East market. During this fair we have met with some of our old customers from Saudi Arabia, Kuwait, Iraq etc and we know a lot of kind clients. We are pleased to...
  Прочитај повеќе
 • LINBAY and The BIG 5

  Invitation letter Dear all customers in Middle East and all over the world LINBAY MACHINERY CO.,LTD will attend the ‘THE BIG 5‘ fair in DUBAI, UAE.  LINBAY invite you come to our stand, welcome to visit us: Z2 E202 During the fair we will present our new product: PU sandwich line. LIN...
  Прочитај повеќе
 • Google helps us go further

  Google helps us go further

  Our company is very honored to be selected by Google as one of Google’s second A program companies, the program is dedicated to helping export-oriented manufacturing enterprise achieve low cost, high conversion multi orders. At 1:30 pm on December 18th, our representative went to the Google Adver...
  Прочитај повеќе
 • Колумбија-Брановидни ролна Машина за формирање на

  Колумбија-Брановидни ролна Машина за формирање на

  На 7-ми август, ние извезуваат брановидни тркалаат формирање машина во Колумбија. Ние сме многу професионални производител на машина за формирање ролна. Брановидни тркалаат формирање користи отстранлив екран на допир, тоа е повеќе flexsible и не заземаат работното место. Сега е многу популарен во нашата machines.We се лок ...
  Прочитај повеќе
 • Индија-нерѓосувачки челик машина формирање брановидни ролна

  Индија-нерѓосувачки челик машина формирање брановидни ролна

  На 10-ти октомври, ние извезуваат нерѓосувачки челик брановидни тркалаат формирање машина во Индија. Пред PPGI материјал беше попопуларен но сега нерѓосувачки челичен лим е постепено се заменува PPGI панел. Ова брановидни тркалаат формирање користи отстранлив екран на допир, тоа е повеќе flexsible и не заземаат ...
  Прочитај повеќе
 • Виетнам Две пост тркалаат формирање машини

  Виетнам Две пост тркалаат формирање машини

  На 9-ти октомври, ние извезуваат две тркалаат формирање машини во Виетнам. Овие две пост тркалаат формирање машини ние ги користиме летечки ножици да се направи нон-стоп за сечење, која ефикасно да се забрза работи брзина и да се подобри ефикасноста на производството. Освен како што гледате, сите ние се стави ковано железо штандови и возење менувач ...
  Прочитај повеќе
 • Арабија-брановидни тркалаат формирање машина и кривули машина

  Арабија-брановидни тркалаат формирање машина и кривули машина

  On 21st of September, we exported our corrugated roll forming machine with curving machine to Arabia. This kind of sheet is widely used in vaulted roof. Italian Quality, European After-sales Service, Chinese Factory Price. 5 years quality warranty, 20 years working life.
  Прочитај повеќе
 • Се надеваме на учество

  Се надеваме на учество

  Имаме извезуваат нашите тркалаат формирање машини за многу земји како Австралија, Русија, Шпанија, Канада, Боливија, Перу и во многу други земји. Тие се многу задоволни на нашиот квалитет. Ние претпочитаат долга врска време наместо еднократна бизнис. Со тоа, покрај на квалитет на машина, ние треба многу Cou ...
  Прочитај повеќе
 • Руската клиент голем договор

  Руската клиент голем договор

  Исто така, минатата година, ние имаме потпишано договор со руската компанија, тие ги купите две линии на автоматска машина за формирање кабел лента ролна со големина од 50-600mm ширина, тоа е комплицирано профил со многу дупчење дупки, еден италијански тип на кабел послужавник производ. Овие две линии лесно може да се промени за Wi ...
  Прочитај повеќе
 • Шпански клиент добил неговата машина на задоволително ниво

  Шпански клиент добил неговата машина на задоволително ниво

  Во 2017 година, ние се наредби од шпански клиенти на OEM брановидни 90 степен чиста тркалаат формирање machine.This е различна од обичните брановидни тркалаат формирање машина, 90 степен брановидни потребите на листот многу голема прецизност во нашата машина. По незапирливата напори на инженерите, назад ...
  Прочитај повеќе
 • Посета на Мексико, Перу и Боливија

  Со цел да devolop на нашиот бизнис во Јужна Америка, нашата компанија одлучи привремено да одат во Мексико, Перу и Боливија во посета на заинтересирани cutomers од 1 јуни до 20-ти јуни. Се надеваме дека оваа посета ќе ја продлабочиме нашата контакт и однос со клиентите и има намера да потпише договор за агенција со ...
  Прочитај повеќе

Испратете ја вашата порака:

Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас
WhatsApp Онлајн Chat!