Од нерѓосувачки челик цевка мелница линија BG

Краток опис:

BG series high-precision stainless steel tube mill line Description BG20 BG40 BG60 Diameter of welded tubes Φ8-25.4mm Φ25.4-50.8mm Φ38.1-76.2mm Wall thickness of welded tubes 0.5-1.0mm 0.8-2.0 1.0-3.0 Speed of tube welding 0.5-8M/min 0.5-6M/min 0.5-4M/min Ar-arc welder 400A 600A 600A Basic componetsUncoiler→Shearing and butt-welder→Forming unit→Welding unit→Polishing unit→Rough sizing unit→annealing(Prepared by customer)→Traction precision sizing unit→Fixed length rotary-cutt...


 • ФОБ Цена: US $ 11,000-30,000 / машина
 • Мин.нарачката Кол: 1 машина
 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • Гарантен период: 2 години
 • детали за производот

  BG серија висока прецизност од нерѓосувачки челик цевка мелница линија

  Опис BG20 BG40 BG60
  Дијаметар на заварени цевки Φ8-25.4mm Φ25.4-50.8mm Φ38.1-76.2mm
  дебелина на ѕидот од заварени цевки 0.5-1.0mm 0,8-2,0 1,0-3,0
  Брзина на цевка заварување 0.5-8M / min 0.5-6M / min 0.5-4M / min
  Ar-лак заварувач 400A 600A 600A
  Основни componets Uncoiler → сечење и задник заварувач → Формирање единица → заварување единица → полирање единица → Груба големината единица → annealing (подготвен од страна на клиентите) → влеча прецизност големината единица → Фиксна должина ротациони сечење видов → Run-надвор на маса

   

  Опис:

  Со цел да го прошириме бизнисот, ние соработуваме со најголемата компанија за заварување машина во Кина за производство на цевка заварување machine.Welcome сите клиенти да ја посетите фабриката за заварување машина и да се направи купување со us.At моментов, ние главно произведуваат висока фреквенција јаглерод челични цевки заварување машина, висока фреквенција нерѓосувачки челик цевка заварување машина, и пластични цевки заварување машина, итн максимален дијаметар на цевката може да се произведуваат е 273mm. Нашата предност е што нашата фабрика има способноста да се произведе секоја делови на целата линија, за да можеме да го контролираат квалитетот точно и денот на испорака, секој калап кој има положено строги стандарди за контрола на квалитет може да биде испратен до рацете на клиенти.

  F закон шема:

  BG 系列 不锈钢 机组 副本BG 系列 不锈钢 机组模具

  图片 1


 • Претходно:
 • Следно:

 • 1. Decoiler

  1dfg1

  2. Хранење

  2gag1

  3.Punching

  3hsgfhsg1

  4. ролна формирање стои

  4gfg1

  систем 5. Возење

  5fgfg1

  6. Сечење систем

  6fdgadfg1

  други, пак,

  other1afd

  Од табелата

  out1

  Испратете ја вашата порака:

  Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас
  WhatsApp Онлајн Chat!