Машина за формирање ролна за затегнување

Краток опис:


 • Мин.нарачката Кол: 1 машина
 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • Гарантен период: 2 години
 • детали за производот

  Факултативна конфигурација

  Ознаки на производи

  5fd1874f8c73a
  5fd1875a7d5c8

  Опис

  Профилот C е широко користен во многу различни индустрии. На пример, челикот од профилот C може да се користи како шуплина во градежништвото или обетка во системот за гипс картон, исто така може да се користи како скалила на скалилата на кабелскиот систем на скалила, покрај тоа што е и зацврстување на системот на полица (на шпански се нарекува riostra). Кога се зацврстува, дебелината е околу 0,9-2 мм, мала големина 25 мм * 12,5 мм, а ние исто така можеме да направиме која било големина според вашиот цртеж. Вообичаено, суровината е галванизиран челик или топловалан/ладно валани челик.

  Linbay Machinery произведува машина за формирање ролна за зацврстување, ја извезовме во Виетнам, Индија, Аргентина, Чиле, Колумбија итн. Имаме многу искуство. Производната линија има брзина околу 10-15 m/min, вклучувајќи го и сечењето и удирањето. Една машина може да направи неколку големини, а лесно е да се сменат големини со рачно менување на разделувачите, еве го видеото можете да проверите како функционира: https://youtu.be/QrmTuq0h50s

  Linbay Machinery е професионален производител на машини за формирање на ролна, ние ви нудиме висококвалитетна опрема и најдобра услуга за продажба на пристаништето. Сега онлајн инсталацијата за време на COVID-19 е бесплатна.

  Графикон на текови:

  Декојлер--Хидрауличен перфоратор--Табела со ролна--Хидраулична исечена маса--Таса.

  машина за формирање ролна за потпирање

  Профили

  5fd187652d53b
  5fd1876cf0929

  Перфил Риострас-1 Перфил Риострас-2

  Цела производствена линија на машина за формирање на тркалачки ролни со исправена решетка

  5e9543ed68cb3

  Машински слики

  Технички спецификации

  Машина за формирање ролна за затегнување
  Материјал што може да се обработи: А) Цинк-обложен челик Дебелина (ММ): 0,9-2
  Б) Топло валани челик
  В) Ладно валани челик
  Јачина на принос: 200 - 350 Mpa
  Стрес на истегнување: G200 Mpa-G350 Mpa
  Декојлер: прирачник decoiler * Хидрауличен декојлер (опционално)
  Систем за удирање: Станица за хидраулични удари  
  Формирана станица: 14 трибини * Според цртежите на вашиот профил
  Марка на главниот мотор на машината: Шангај Дедонг (кинеско-германска марка) * Сименс (опционално)
  Возен систем: синџирот на диск * Погон на менувачот (опционално)
  Структура на машината: панел станица ѕид * Леано железо (опционално)
  Брзина на формирање: 10-15 (M/MIN)  
  Материјал за ролери: Челик #45, хромиран * GCr 15 (опционално)
  Систем за сечење: Пост-сечење * Пред-сечење (опционално)
  Марка на менувач на фреквенција: Јаскава * Сименс (опционално)
  Марка PLC: Панасоник * Сименс (опционално)
  Напојување : 380V 50Hz 3h * Или според вашето барање
  Боја на машината: индустриски сина * Или според вашето барање

  Како LINBAY MACHINERY врши инсталација за време на СОВИД-19?

  Инсталирањето на машина за обликување ролна за време на СОВИД-19 е бесплатно!
  Со ова, LINBAY ќе објасни како ја вршиме инсталацијата на нашата машина за обликување ролна.

  Прво, ја прилагодуваме машината во нашата фабрика, ќе прашаме која големина ќе ја произведувате прво, ја ставаме машината во големината што ќе ја произведе и ги прилагодуваме сите точни параметри пред пратката, за да не треба да променете нешто кога ќе ја добиете оваа машина.

  Второ, кога ја расклопуваме машината за отстранување грешки, снимаме видеа за да знаете како да ги поврзете. Секоја машина има свое видео. Во видеото ќе се прикаже како се поврзуваат каблите и цевките, се ставаат маслата, се составуваат физичките структури итн.

  Еве пример од тоа видео: https://youtu.be/p4EdBkqgPVo

  Трето, кога ќе ја добиете опремата, ќе имате група wahtsapp или wechat, нашиот инженер (Тој зборува англиски и руски) и јас (јас зборувам англиски и шпански) ќе бидеме во групата за да ве поддржиме во секој сомнеж.

  Четврто, ви испраќаме прирачник на англиски или шпански за да ги разберете сите значења на копчињата и како да ја стартувате машината.

  Имаме случај дека мојот клиент од Виетнам ја доби машината на 25 ноември, ја стави на марка ноќе, а почна да се произведува на 26 ноември. Нема проблем со инсталацијата на вашата машина. LINBAY нуди најдобар квалитет и најдобра услуга за нашите клиенти, особено во оваа ситуација. Не треба да чекате додека не помине КОВИД. Можете да ги произведете профилите веднаш со нашите машини.

  Услуга за купување

  Сервисио де лас Компрас


 • Претходно:
 • Следно:

 • 1. Декојлер

  1dfg1

  2. Хранење

  2gag1

  3. Ударување

  3hsgfhsg1

  4. ролна формирање стои

  4gfg1

  систем 5. Возење

  5fgfg1

  6. Сечење систем

  6fdgadfg1

  други, пак,

  друго1afd

  Од табелата

  надвор 1

  Испратете ја вашата порака:

  Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас

  ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

  

  Испратете ја вашата порака:

  Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас